Centrum Diagnostyczno–Terapeutyczne w Rybniku

Psycholog • Pedagog • Logopeda • Neurologopeda • Psychodietetyk • EEG Biofeedback

Wydarzenia

6 marca 2017r. - EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Konsultacje odbywają się po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

 


Dzień Mózgu

18 marca EUROPEJSKI DZIEŃ MÓZGU

Z okazji Europejskiego Dnia Mózgu zapraszamy pacjentów do skorzystania z 20% promocji na konsultacje z psychologiem i badanie EEG Biofeedback.
Konsultacje odbywają się po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Dzień Logopedy

6 MARCA 2016 - EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy Centrum Diagnostyczno – Terapeutyczne zaprasza na bezpłatne konsultacje logopedyczne.
Konsultacje odbywają się po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Dzień Logopedy


Karta Seniora

Informujemy Państwa, że Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne w Rybniku jest przyjazne Seniorom co oznacza, że jesteśmy partnerami Ogólnopolskiego Programu Karta Seniora. W ramach Ogólnopolskiej Karty Seniora każdemu Seniorowi przysługuje zniżka w wysokości 20% (od cen obowiązujących) na konsultacje i terapie w zakresie:

Zapraszamy do skorzystania z oferty specjalnej dla Seniorów.

Rybniccy seniorzy 60+ mogą przystąpić do programu Ogólnopolska Karta Seniora. Karta jest bezpłatna. Jej posiadacze będą mogli skorzystać z ulg i rabatów na terenie całej Polski – m.in. w ośrodkach rekreacyjnych, sklepach, restauracjach, sanatoriach, punktach usługowych itp.

Zainteresowanych zapraszamy do Urzędu Miasta Rybnik (Rybnicka Rady Seniorów) – w każdy wtorek, w godz. 10.00 – 12.00.

23 LUTEGO 2016 - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ. ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ!

Depresja

Depresja jest długotrwałym zaburzeniem nastroju i emocji, które objawia się nie tylko smutkiem i przygnębieniem, ale też problemami z koncentracją, utratą zainteresowań, niską samooceną, zaburzeniami snu. Jeżeli obserwujesz u siebie takie objawy warto zapytać specjalistę i zastanowić się wspólnie nad najlepszą formą pomocy. Temu mają służyć nasze konsultacje.
NIE WAHAJ SIĘ, PRZYJDŹ DO NAS

Zapraszamy 23 lutego na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ psychologiczną.
Konsultacje odbywają się po wcześniejszym umówieniu telefonicznym


Dzień Zdrowia

Zapraszamy Państwa w najbliższą niedzielę 18 stycznia do Focus Mall na „Dzień Zdrowia”.
W ramach akcji będą Państwo mieli możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji
z logopedą i psychologiem. W tym dniu będzie również do Państwa dyspozycji psycholog-trener EEG Biofeedback, który przybliży nową formę treningu. Terapia ta umożliwia trening mózgu w celu poprawienia jego efektywności i uzyskania kontroli nad procesami fizjologicznymi zachodzącymi w naszym organizmie, zwykle niedostępnymi dla naszej świadomości.

Dzień Zdrowia


Dziesięć lat pomocy logopedycznej

- Miarą naszych wysiłków i sukcesów jest skuteczność i zadowolenie pacjenta, o czym świadczą nasi pacjenci polecając nas innym pacjentom, a to jeszcze bardziej mobilizuje nas do bycia najlepszymi! – mówi Agnieszka Podlasiak–Makowska ze Śląskiego Centrum Pomocy Logopedycznej i Neurologopedycznej w Rybniku.

Śląskie Centrum Pomocy Logopedycznej i Neurologopedycznej w Rybniku, które działa w ramach Centrum Diagnostyczno–Terapeutycznego przy Placu Wolności 21 ma swoją dziesięcioletnią historię. Początkowo mały gabinet na drugim piętrze kamienicy w centrum Rybnika stał się rozpoznawalną marką wśród pacjentów dotkniętych różnego rodzaju problemami mowy.

- Najważniejsza jest pasja z jaką wykonuje się swój zawód na co dzień – mówi Agnieszka Podlasiak–Makowska. - Oczywiście nie mniej ważne jest odpowiednie wykształcenie, ale przede wszystkim ciągłe doskonalenie swoich umiejętności, pogłębianie wiedzy i doświadczenie, które nabywa się latami rzetelnej pracy – dodaje. Efektem jest skuteczność podejmowanych wspólnie z pacjentem wysiłków. Właściwa diagnoza i skuteczność terapii była powodem, że pacjenci zaczęli odróżniać ten gabinet od innych tego rodzaju gabinetów. - Właśnie ze względu na pozytywne efekty zaczęli polecać go innym, jestem z tego dumna – mówi Agnieszka Podlasiak—Makowska. – Sprawia mi wiele satysfakcji, kiedy przychodzi do mnie pacjent z polecenia innego pacjenta. Nadrzędnym celem w mojej pracy było i jest ich zadowolenie z osiąganych wyników. Zanim to jednak następuje potrzebna jest trafna diagnoza poprzedzona właściwymi badaniami. Nie łatwym zadaniem jest także motywowanie pacjentów do dalszej pracy, co zmusza mnie do poszukiwań, które pomagają urozmaicić terapię i zachęcić pacjentów do żmudnej i ciężkiej pracy. Czasem trafiają do mnie pacjenci, u których nieprawidłowości mowy powstały na skutek zaburzeń psychicznych, opóźnionego rozwoju, trudności w nauce – wspomina Agnieszka Podlasiak–Makowska.

Bardzo często zdarza się, że wady wymowy mogą współistnieć z innymi schorzeniami na przykład o charakterze neurologicznym, na skutek wad zgryzu, i wielu innych przyczyn. Dlatego też ważna jest konsultacja z innymi specjalistami. To właśnie stało się powodem, że Gabinet Skutecznej Terapii Mowy rozrósł się do Centrum Diagnostyczno–Terapeutycznego. – Obecnie oferujemy kompleksową pomoc dla dzieci, młodzieży, a także dla osób dorosłych, świadcząc usługi z zakresu neurologopedii, psychologii i pedagogiki, a procesy terapeutyczne możemy wspomagać za pomocą terapii EEG Biofeedback. Naszą ambicją jest udzielanie specjalistycznej pomocy pacjentom z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb i możliwości. Zakres naszych usług dobraliśmy w taki sposób, aby obejmował pełne spektrum potrzeb pacjenta, od profilaktyki do działań mających na celu likwidację różnego rodzaju problemów. Dokonujemy kompleksowej diagnozy i na jej podstawie prowadzimy pacjenta poprzez cały proces terapii, aż do czasu uzyskania przez niego znaczącej lub całkowitej poprawy.

- Zapraszam do lektury na naszą stronę internetową pod adresem www.diagnozaiterapia.pl – kończy Agnieszka Podlasiak–Makowska.

cały artykuł w pdf


Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W dniach 7–14 października 2013 roku obchodziliśmy w Centrum Diagnostyczno–Terapeutycznym Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem „Dysleksja nie może być wymówką”.

W tym czasie akcja zwracała uwagę na pracę specjalistów, rodziców oraz na wspólne działania podejmowane wobec dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W ciągu całej akcji, której celem było zwiększenie świadomości problematyki dysleksji wśród dzieci i ich rodziców, pracownicy Centrum – pedagodzy, psycholodzy i logopedzi – diagnozowali dzieci z podejrzeniem dysleksji udzielając porad, konsultacji oraz prowadząc różnorodne formy terapii.

Wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji serdecznie dziękujemy, a na kolejny Tydzień Świadomości Dysleksji zapraszamy ponownie za rok.


Dni Otwarte 19–20 kwietnia 2013

Logopeda, Neurologopeda, Psycholog, Psycholog dziecięcy, Pedagog, terapeuta EEG Biofeedback mają przyjemność zaprosić Państwa na Dni Otwarte 19-20 kwietnia w Centrum Dagnostyczno–Terapeutycznym.

Ze względu na ograniczoną ilość wolnych terminów zainteresowanych prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną.

500 77 01 01

poniedziałek–piątek 9.00–20.00

Ceny wizyt w Dniach Otwartych z 50% rabatem.

Przyjdź i skorzystaj z pomocy najlepszych.

Zespół Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego

Spot radiowy 1

Spot radiowy 2


Karta Seniora